Direct pojišťovna

Direct patří mezi pojišťovny, které na našem trhu začaly poměrně pozdě – Direct až v roce 2007, ale svým neotřelým obchodním modelem se velmi rychle prosadil a dnes je mnoha pojišťovnám za příklad. Svou zásluhu na tom má zejména velmi přímý (=direct) přístup k prodeji pojištění. Ten probíhá výhradně po internetu a telefonu, případně přes makléřské společnosti, se kterými Direct úzce spolupracuje.

Tato pojišťovna patří britské společnosti RSA, která svým třísetletým fungováním nasbírala silné know-how a tradici. Direct poskytuje jen několik typů pojištění a to neživotního:

  • Pojištění nemovitostí a domácnosti
  • Pojištění vozidel (automobilů i motocyklů)
  • Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Výběr cestovního pojištění u Direct pojišťovny je velmi obsáhlý. Klienti si mohou vždy zvolit jedno ze tří variant:

  • MINI
  • OPTI
  • MAXI

Tyto varianty se od sebe výrazně liší – MINI je pouze základem, který obsahuje omezené asistenční služby a poměrně nízké krytí léčebných výloh, do 1 500 000 Kč. OPTI a MAXI se pak liší zejména v limitech připojištění a shodně nabízejí lepší asistenční služby a vyšší limit pro léčebné výlohy, 3 000 000 Kč. Součástí všech tří je i pojištění odpovědnosti.

Kam cestujete

U Direct je vlastně jedno, kam cestujete, pojistí vás totiž všude. Dokonce i pokud se chystáte jenom na dovolenou po České republice, bude Direct schopen vás pojistit. Dalšími variantami je Evropa a Svět rozdělený na dvě zóny.

V první zóně najdeme všechny státy světa s výjimkou některých vyspělých a také velmi drahých států – USA, Kanady, Nového Zélandu a Austrálie.

Druhá zóna už pokrývá i tyto státy, tudíž je i zdaleka nejdražší a je určena pro cestovatele do jednoho z těchto států.

Sporty

Direct se ani v tomto ohledu nedrží zavedených konvencí a s pojištěním sportů zachází po svém. Některé rekreační sporty pojišťuje vždy: golf, stolní tenis, plavání a šnorchlování a podobné.

Pak zná příplatkový balíček SPORT PLUS, který obsahuje jak poměrně běžné sporty, jako je lyžování a snowboarding, tak i některé aktivity, které bývají v TOP balíčcích jiných pojišťoven, jako je vysokohorská turistika do 5000 m n. m. a podobně.

Nejvyšší balíček, SPORT EXTREM, pak krytí rozšiřuje i na speleologii, horolezectví a podobně. Direct vás ale nikdy nepojistí například k provozování bojových sportů, lyžování mimo vyznačené trasy atd.

Příspěvek z rubriky Bezpečnost. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře jsou uzavřeny, ale můžete vložit trackback: URL trackbacku.