Evropská cestovní pojišťovna

Evropská cestovní pojišťovna byla založena roku 1993 a navazuje na tradiční československou cestovní pojišťovnu, která byla založena v našem hlavním městě roku 1920.
Tato pojišťovna je také jediná pojišťovna na našem trhu, která se specializuje na cestovní pojištění – není tedy divu, že svým klientům poskytuje bezkonkurenční služby, ať už jde o běžné občany, nebo firmy, či cestovní kanceláře.

Ano, Evropská cestovní pojišťovna sjednává i pojištění cestovních kanceláří proti úpadku, nebo pojištění pro zaměstnavatele, kteří si tak mohou cestovně pojistit celou společnost a poté pouze nahlašuje, kdy a kdo do zahraničí vyjíždí.
Díky svým bohatým službám získává Evropská cestovní pojišťovna pravidelně mnohá ocenění, většinou za specializované pojišťovací služby.

Pojištění pro občany

Na trhu nenajdete pojišťovnu, která by poskytovala obsáhlejší možnosti cestovního pojištění. U Evropské cestovní pojišťovny si můžeme vybrat jeden z mnoha předpřipravených balíčků pro různé typy cest do zahraničí – například zimní dovolená s lyžováním a podobně. Zároveň si také můžeme cestovní pojištění sestavit podle sebe. Evropská cestovní pojišťovna přirozeně sjednává všechny „délky“ pobytů:

  • Krátkodobý pobyt
  • Dlouhodobý pobyt v zahraničí „v kuse“
  • Celoroční pojištění pro opakované cesty do zahraničí

Zajímavé je zejména celoroční pojištění, díky kterému je možné za opravdu výhodnou cenu strávit v zahraničí drtivou většinu roku. Platí však jedno zásadní omezení – nesmíme v zahraničí strávit najednou déle, než 45 dní. Nejpozději po této době se musíme vrátit do vlasti, čímž zase cestovní pojištění „zprovozníme“ – tyto návraty sice nikam nehlásíme, ale pojišťovna se o ně bude zajímat, dojde-li k pojistné události.

Skvělé limity

Jednou z výhod Evropské cestovní pojišťovny jsou limity pro pojištění léčebných výloh. Jsou opravdu vysoké, až 10 milionů korun. Na trhu jsou sice produkty, které nabízejí i neomezené krytí léčebných výloh, ale 10 milionů je v reálu vlastně totéž – limit, který nikdy nevyčerpáte. K sjednání je samozřejmě i pojištění odpovědnosti a další služby.

Sportování

Ke sportování přistupuje Evropská cestovní pojišťovna téměř příkladně – zamrzí sice, že nenabízí ani za příplatek pojištění pro bojové sporty a podobné aktivity, ale obecně platí, že budou její služby stačit všem – kryta je například vysokohorská turistika do 5 000 m n. m., paragliding a podobné.

Příspěvek z rubriky Bezpečnost. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře jsou uzavřeny, ale můžete vložit trackback: URL trackbacku.