Generali pojišťovna

Pojišťovna Generali vznikla v italském městě Terstu v roce 1831. Tehdy šlo o součást rakouské monarchie, takže se tato pojišťovna zakrátko, po jednom roce, dočkala i českého zastoupení v Praze.
Dnes je Genrali jednou z vůbec nejúspěšnějších pojišťoven na světě, některé průzkumy ji řadí hned na druhé místo za pojišťovnu AXA.

České zastoupení této pojišťovny vlastní GeneraliPPF Holding, tedy společný projekt Generali a PPF, který se soustředí na pojišťovnictví (vlastní i Českou pojišťovnu).
Na náš trh po roce 89 vstoupila Generali roku 1993 jako Erste Allgemeine – v roce 1995 už tato pojišťovna dostává název Generali.

Generali zvládá všechny druhy pojištění – od životního, přes penzijní připojištění, až po cestovní pojištění a pojištění vozidel.

TIP: Generali Penzijní Fond z dlouhodobého hlediska poskytuje nejvyšší zhodnocení na našem trhu, 5,2 % ročně. V posledních letech jsou však výsledky o poznání horší, ale vzhledem k dlouhodobosti penzijního připojištění může být právě pohled na delší časový úsek přesnější.

Cestovní pojištění

Generali nabízí běžné cestovní pojištění i tuzemské cestovní pojištění.

Důvodů ke sjednávání cestovního pojištění i pro cesty po České republice je mnoho – dovolená je dovolená, chceme vypnout a pustit z hlavy všechny starosti. A bez pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel, nebo úrazového pojištění je to mnohem těžší a následky mohou být příliš tvrdé. Navíc je tuzemské cestovní pojištění velmi levné (neobsahuje ani krytí léčebných výloh).

  • Zahraniční cestovní pojištění je možné sjednat na území Evropy (+celého Turecka, Tuniska, Egypta, Izraele a dalších oblíbených destinací v okolí Evropy), nebo na území celého světa (vždy kromě ČR).
  • Generali nabízí jednorázové cesty dlouhé až 365 dnů a také celoroční cestovní pojištění.
  • Jednorázové cestovní pojištění lze sjednat ve čtyřech základních variantách: Mini, Standard, Exkluziv a Manažer.

Mini:
pouze léčebné výlohy s limitem 1 700 000 Kč, asistenční služby a přivolání opatrovníka.

Standard:
přidává úrazové pojištění s limitem plnění 500 000 Kč.

Exkluziv:
první opravdové cestovní pojištění díky pŕítomnosti pojištění odpovědnosti s limity až 2 500 000 Kč. Obsahuje i připojištění zavazadel a osobních věcí s limitem 30 000 Kč.

Manažer:
přidává nadstandardní právní asistenci – zaplatí za vás kauci až 300 000 Kč. Připojištění pracovní cesty pak slouží ke krytí rizik zaměstnance a podnikatele na pracovní cestě.

Příspěvek z rubriky Bezpečnost. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře jsou uzavřeny, ale můžete vložit trackback: URL trackbacku.