Kooperativa pojišťovna

Kooperativa byla první pojišťovnou, která pronikla na náš trh po uvolnění trhu a hranic po pádu komunismu. Vlastní ji pojišťovací skupina ze sousedního Rakouska, Vienna Insurance Group, která provozuje i specialistu na povinné ručení, Českou podnikatelskou pojišťovnu.

A Kooperativě se na našem trhu výrazně daří – je neotřesitelnou dvojkou, kousek za stále první Českou pojišťovnou.

Poskytované produkty pokrývají potřeby všech občanů i společností – vybírat můžeme z pojištění průmyslu a podnikání, z životního pojištění, cestovního pojištění, pojištění majetku a vozidel,…

Významnou vlastností produktů od Kooperativy je promyšlenost do nejmenšího detailu a často i „něco navíc“, čím se odlišují od konkurence. Platí to například u havarijního pojištění (spoluúčast od 0 %), ale i u cestovního pojištění.

Cestovní pojištění

Nejdůležitější složkou každého (zahraničního) cestovního pojištění je krytí léčebných výloh. U Kooperativy má klient na výběr ze dvou. Každý je součástí jednoho konkrétního balíčku cestovního pojištění:

  • KLASIK – poskytuje pouze základní limit na léčebné výlohy, 1 500 000 Kč. Stomatologické ošetření kryje do 5 000 Kč.
  • PLUS – limit na léčební výlohy je už 3 000 000 Kč a stomatologické ošetření 10 000 Kč.

Územní platnost pojištění od Kooperativy je buď: Evropa (včetně oblíbených destinací jako je Turecko, Tunisko, Izrael, nebo Egypt), nebo: Svět (všechny státy světa).

Kolumbus

Typické cestovní pojištění jednorázové cesty do zahraničí. Děti do šesti let jsou pojištěny zdarma a děti do 18 let pak za poloviční cenu. Obsahuje asistenční služby a možnost sjednání celé řady připojištění.

Kolumbus Abonent

Celoroční cestovní pojištění pro opakované cesty do zahraničí. Za velmi výhodnou cenu, protože klienti se musejí nejpozději po 45 dnech vrátit do České republiky, i kdyby jenom „na otočku“. Počet výjezdů do zahraničí není nijak limitován.

Sporty

Sportování s Kooperativou není žádný problém – základní nabídka rekreačních sportů není moc široká, ale klienti si mohou sjednat i pojištění pro aktivní sporty, které už obsahuje celou řadu i velmi nebezpečných sportů a aktivit – například vysokohorskou turistiku do 5 kilometrů nad mořem, kitesurfing,  potápění do hloubky 40 metrů a podobné.

Připojištění

V oblasti připojištění si klienti mohou zvolit, jaké připojištění chtějí sjednat a také v jaké variantě:

  • KLASIK – základní limity plnění.
  • PLUS – zpravidla dvojnásobné limity plnění.

Seznam sjednatelných připojištění:

  • Úrazové připojištění
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění přerušení cesty
  • Pojištění stornopoplatků
Příspěvek z rubriky Bezpečnost. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře jsou uzavřeny, ale můžete vložit trackback: URL trackbacku.