Uniqa pojišťovna

V roce 1993 se na našem mladém trhu objevila pojišťovna UNIQA, a i když se nikdy neprosadila mezi vůbec ty nejoblíbenější pojišťovny u nás, svou klientelu si našla i díky propracovaným službám, které ocení ti nejnáročnější klienti. Pojišťovna je původem z Rakouska a nabízí pojištění životní, cestovní, úrazové, pojištění vozidel i malých a velkých společností.

Cestovní pojištění

UNIQA se řadí mezi pojišťovny, které dokážou nabídnout velmi kvalitní cestovní pojištění. Klienti si mohou vybrat, zda jim stačí územní rozsah pojištění v Evropě (kam ale pro potřeby cestovního pojištění spadá i celé Turecko, Egypt, Izrael, Tunisko,…), nebo potřebují variantu Svět.

Nedílnou součástí je i volba limitů na léčebné výlohy. Zde je UNIQA jednou z mála pojišťoven, která tuto volbu nechává na klientovi a výši limitu nestanovuje na základě zvoleného balíčku, nebo destinace jeho cesty. Na výběr jsou:

  • 3 miliony korun (u některých pojišťoven už nadstandard, nebo top)
  • 5 milionů korun
  • 7 milionů korun (více nabízí jen pár pojišťoven)

I UNIQA však některá omezení má:

  • Nelze zvolit připojištění nebezpečných sportů k variantě léčebných výloh nad 3 miliony korun.
  • K nebezpečným sportům, nebo k limitu 7 milionů korun je automaticky přidán balíček připojištění – úrazového, zavazadel a odpovědnosti za škodu.

Do Nebezpečných sportů patří mnoho opravdu rizikových aktivit, jako je speleologie, horolezectví, motoristické a letecké sporty (výjimka mezi pojišťovnami!), bojové sporty, potápění, vysokohorská turistika a organizované a závodní sporty. Klienti pak mají svobodnou volbu, zda si sjednají i připojištění stornopoplatků, nebo nikoliv.

Celoroční cestovní pojištění

Oproti konkurenci je UNIQA naopak trochu pozadu v oblasti cestovního pojištění opakovaných cest do zahraničí. Zde nabízí maximální délku jednoho pobytu pouze 30 dní, když některé pojišťovny zvládají o polovinu víc a některé (s omezeními) i trojnásobnou dobu. Počet cest však omezen samozřejmě není.

Příspěvek z rubriky Bezpečnost. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře jsou uzavřeny, ale můžete vložit trackback: URL trackbacku.