Wüstenrot pojišťovna

Stavební spořitelna Wüstenrot už dávno není pouze stavební spořitelnou. Když na náš trh v roce 1993 přišla, poskytovala právě tento oblíbený produkt, ale postupem času to bylo málo. Rok 1999 přinesl životní pojištění Wüstenrot, rok 2003 hypotéky a rok 2006 i neživotní pojištění včetně populárního povinného ručení, nebo cestovního pojištění. Nakonec, v roce 2011, se Wüstenrot dala do poskytování bankovních služeb.

Cestovní pojištění

Wüstenrot se v cestovním pojištění příliš od konkurence neliší. Přináší jeden zajímavý prvek v celoročním pojištění pro opakované pobyty v zahraničí, o kterém se dočtete níže.

 • Cestovatel I.
  Základní cestovní pojištění od Wüstenrot – obsahuje pouze léčebné výlohy ve výši 3 000 000 Kč (tento limit se nikdy nemění ani u jiných variant).
 • Cestovatel II.
  Přidává pojištění zavazadel a velmi důležité pojištění odpovědnosti za škodu.
 • Cestovatel III.
  Přidává i úrazové pojištění trvalých následků.

Připojištění

 • Připojištění rizikových sportů
 • Pojištění nákladů na zásah horské služby Slovenské republiky
 • Připojištění stornopoplatků

Rizikové sporty

Wüstenrot poskytuje jeden z nejširších balíčků rizikových sportů na trhu. Navíc lze toto připojištění sjednat ke kterékoliv variantě (které mají stejně stejnou výši pojištění léčebných výloh), i když je u některých pojišťoven vyžadován nejvyšší balíček služeb. Rizikové sporty u Wüstenrot obsahují třeba box, sjíždění náročných terénů na horském kole, skialpinismus, horolezectví, potápění, speleologii,…

Celoroční cestovní pojištění

Zde se Wüstenrot od konkurence výrazně odlišuje. Na jednu stranu nabízí až 90 dnů dlouhé pobyty v zahraničí, ale při každém pobytu nad 30 dnů musí být klient alespoň týden ve vlasti. Rozhodnutí o tom, jestli je právě taková varianta vhodná, záleží na každém klientovi – jako alternativa se nabízí maximálně 45 dnů dlouhé cesty bez nutnosti trávit ve vlasti týden, ba ani dva dny.

Součástí ročního pojištění jsou pojištění zavazadel, odpovědnosti, úrazu a zásahu horské služby Slovenské republiky. Jako připojištění figuruje pouze pojištění rizikových sportů.

Územní platnost

Wüstenrot rozlišuje tři regionální zóny:

 • Evropu bez České republiky, ale i s Tureckem, Izraelem, Marokem, Tuniskem, Egyptem,…
 • Svět bez České republiky, Kanady, Austrálie a USA
 • Svět bez České republiky
Příspěvek z rubriky Bezpečnost. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře jsou uzavřeny, ale můžete vložit trackback: URL trackbacku.