Allianz pojišťovna

Allianz je výjimečná pojišťovna – jedna z největších na světě, jedna z nejoblíbenějších u nás a také pojišťovna, která je známá jako ta, která často nabízí oproti konkurenci něco navíc. Původem jde o Německou pojišťovnu, která má své sídlo v Mnichově, ale dnes už působí na celém světě.

U nás má silnou pozici, ostatně u nás funguje už od roku 1993, tedy skoro 20 let. Jako jedna z prvních začala poskytovat havarijní pojištění, následně i povinné ručení a v roce 1994 i oblíbené penzijní spoření – právě Penzijní fond Allianz v posledních letech vykazuje nejlepší výsledky mezi fondy v ČR.

Do rodiny Allianz u nás neodmyslitelně patří i Allianz Direct, tedy společnost a internetový portál, který se soustředí na jediné – na sjednávání pojistných produktů přímo, přes internet a telefon.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění od Allianz patří k nejpropracovanějším na trhu. Obsahuje řadu služeb a připojištění i výjimečné limity pro pojištění léčebných výloh.

Léčebné výlohy

Allianz je v této oblasti nedostižná – léčebné výlohy poskytuje pouze v jedné výši, ale zato v neomezené. Ano, opravdu, ani tři miliony, ani pět, ani deset, což jsou maxima některých dalších pojišťoven – u Allianz jedině neomezené.

Varianty

  • Silver – základní podoba cestovního pojištění, která obsahuje neomezené limity léčebných výloh, úrazové pojištění s limitem 200/400 tisíc korun a denní odškodné při úrazu. Obsahuje i pojištění odpovědnosti s limitem 10 milionů korun.
  • Gold – není vyšší typ pojištění, než Silver, pouze jiný – místo úrazového pojištění přináší pojištění zavazadel s limitem 20 000 Kč a doplňkové asistenční služby.
  • Platinum – je vlastně spojením variant Silver a Gold, ale pro pojištění zavazadel má nastaven vyšší limit, 50 000 Kč.

Sporty

Allianz neposkytuje speciální balíčky například pro zimní sporty. Ani nemusí – opravdu mnoho sportů je pojištěno už v základním cestovním pojištění, včetně lyžování, snowboardingu, bruslení, parasailingu, vodního lyžování a dalších desítek dalších sportů a aktivit.

Kromě toho nabízí Allianz i pojištění SPORT PLUS, které přináší pojištění pro bojové sporty včetně boxu, potápění s přístrojem, vysokohorské turistiky do 5 000 m.n.m. a podobně. U Allianz se tak nepojistíte jen pro opravdu extrémní sporty, jako je horolezectví, letecké a motoristické sporty atd.

Příspěvek z rubriky Bezpečnost. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře jsou uzavřeny, ale můžete vložit trackback: URL trackbacku.