Na cestách s dětmi

Chystáte se do zahraničí se svými potomky? Musí mít svůj cestovní pas, nebo musí být zapsáni v cestovním pasu rodiče. Pokud vlastní již občanský průkaz a cestují po zemích EU, nemusí mít žádný cestovní doklad. Nezapomeňte však zřídit svému dítku cestovní pojištění. I jemu můžete sjednat pojištění online. Nebudete tak muset nikam chodit.

Cestujete-li s malými dětmi, měli byste zvolit optimální dopravní prostředek. Příliš se nedoporučují cesty vlakem a autobusem, které jsou často zdlouhavé, a nemáte v nich dostatek pohodlí na běžné činnosti související s potomkem. Nejvíce se doporučuje cesta letadlem. Je rychlá a děti ji dobře snášejí. Pohodlné je i cestování vlastním autem. Můžete kdykoliv dělat přestávky a zajistit snadněji potomkovi vše potřebné.

Možná zdravotní rizika u dětí

Dnes už běžně lidé cestují do ciziny i s velmi malými dětmi. Chystáte se i vy na takovou cestu? Dítě je přizpůsobivé. Stačí mu, že má kolem sebe rodiče, kteří jsou v klidu a mají na něj dostatek času. Ovšem na druhou stranu je třeba cestu s dítětem více plánovat a promyslet i zdánlivé detaily. Na co byste určitě neměli zapomenout?

Počítejte s tím, že děti jsou citlivější na ztrátu tekutin pocením, zvracením či průjmovým onemocněním. Proto zajistěte, aby mělo dítě vždy dostatek tekutin.

Cestujete-li do zemí mimo Evropskou unii, vždy používejte balenou pitnou vodu, a to nejen na pití, ale také pro přípravu kojenecké stravy. Zajistěte svému potomkovi také maximální hygienu. S dětmi do dvou let se nedoporučuje cestovat do tropických oblastí. Není vhodné s nimi vyrážet ani do míst, ve kterých je velká nadmořská výška.

Cestujete do země, kde je hodně hmyzu? Chraňte také dítě před komáry, klíšťaty a mouchami. Opatřete ho ochranným oblečením a zakrývejte okna moskytiérou. I dětský kočárek by měl mít síť proti hmyzu. Hlídejte také možná rizika přenosu infekce z půdy a písku, zvířecím kousnutím atd.

Příspěvek z rubriky Bezpečnost. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře jsou uzavřeny, ale můžete vložit trackback: URL trackbacku.