Výběr cestovní kanceláře

Správný výběr cestovní kanceláře, se kterou pojede na dovolenou, je velmi důležitý. Určitě ho nepodceňujte. Cestovních kanceláří je mnoho a jejich kvalita je různá.

A jak poznáte kvalitní cestovní kancelář? Vyznačuje se hlavně tím, že uvádí ve své nabídce všechny potřebné informace a nesnaží se klienta klamat. Jedním z důkazů serióznosti je i to, že je CK pojištěná proti krachu. Tento údaj vám musí na požádání sdělit.

Vždy si pečlivě prostudujte smlouvu. Zaměřte se na informace odkud – kam budete cestovat, co je všechno v ceně, jak se budete dopravovat, jak bude vypadat vaše ubytování atd.

Důvěryhodné cestovní kanceláře mají také své internetové stránky. Navštivte je a sledujte jejich dění. Na nich byste měli najít, zda je CK pojištěná proti úpadku. Budete tak mít jistotu, že neproděláte finanční ztrátu v případě, že se cokoliv s CK stane.

Předtím, než si vyberete zájezd, přečtěte si katalog od začátku do konce. Ve smlouvě totiž může být odkaz na něj. Rozhodně nevynechávejte ani texty psané drobným písmem.

Chcete-li mít jistotu, že nepřijdete o finance v případě, že se ze závažných důvodů nebudete moci dovolené zúčastnit, zařiďte si pojištění storna zájezdu. Pojištění vám poskytne např. Česká pojišťovna, ale také většina dalších pojišťoven.

Reklamace zájezdu

Nebude-li dodržená smlouva, máte právo reklamovat cestovní kancelář. Nečekejte však s reklamací až po návratu domů. Raději vzneste své stížnosti už u delegáta na místě pobytu. Může se stát, že služby budou napravené a vy nakonec budete spokojeni. Pokud se tak nestane, podejte po návratu domů reklamaci písemně. Dopis pošlete doporučeně. Ze zákona musíte podat reklamaci do 90 dní od skončení zájezdu.

V reklamačním dopise přesně vyličte služby, které neodpovídaly vaší cestovní smlouvě. Nechte si to potvrdit už na místě dovolené od delegáta cestovní kanceláře. Pomůže vám také to, že si nafotíte důkazy, které připojíte k reklamaci.

Cestovní kancelář vám musí do 30 dnů odpovědět. Pokud vám nevyhoví, máte právo se obrátit na soud.

Příspěvek z rubriky Pojištění. Přidat do záložek trvalý odkaz. Komentáře jsou uzavřeny, ale můžete vložit trackback: URL trackbacku.